top of page

Hikayemiz

Bilgi teknolojileri ve otomasyon sektöründe 25 yıllık tecrübesi ile ailemizin en genç ve dinamik şirketi olan MFK Otomasyon, bilgi birikimi ve enerjisi ile ülkemiz sanayisine Endüstri 4.0 çözümleri sunmayı hedeflemektedir.
Firmamızın temel amacı; Üretim faaliyetlerini ölçülebilir kılmak, bu rakamları en doğru şekilde analiz etmek ve üretime yön vererek verimliliği artırmak.
Ana faaliyet alanımız Robot, MES Yazılımları, OEE Yazılımları, Sensör ve bu süreçte ihtiyaç duyulan tüm elektrik-elektronik malzemelerin temini ve uygulamasıdır.
Her geçen gün büyüyen firmamız bugün 2500 farklı fabrikaya fatura kesmektedir.
Bu süreçte sürekli olarak fabrikalardaki müşterilerimizin sorunlarına çözüm bulmaya çalışan mühendis arkadaşlarımız fabrikalardaki denetim ve takip sistemi için geliştirdiğimiz i-mess yazılım programımızı 2021 yılında devreye aldılar.

MİSYONUMUZ

Fabrikaları Dijitalleştirmek...

MFK Otomasyon olarak misyonumuz; ülkemiz sanayisinin gelişimine destek olmak, bilim ve teknolojimizin Avrupa ve Uzak doğuya karşı rekabetçiliğini koruyabilmesini sağlamaktır.

Bu hedeflerimiz doğrultusunda sürekli gelişimi kendimize görev edindik. Türk Sanayi kuruluşlarının bu yolculuğundaki ürün ve hizmet ihtiyaçlarının tamamının karşılanmasını misyon edinmiş bulunuyoruz

Yolculuğumuz

2013

MFK OTOMASYON KURULDU

2013 Yılında Can Murat KUMUZ Tarafından Kuruldu.

2015

Firmamız Baumer, Schmersal, Wachendorff, Opkon gibi markaların bayiliğini almış ve Doğu Marmara bölgesinin tek yetkili satıcısı olmuştur.

bottom of page